Pamatdati
Programmas nosaukumsSocioloģija
Augstskola/KoledžaLatvijas Universitāte
Studiju virziensSocioloģija, politoloģija un antropoloģija
Visi dati
LR izglītības klasifikācijas kods (IKK)45314
EKI/LKI līmenis7
Izglītības programmas veidsAkadēmiskā izglītība (maģistra grāds), īstenojama pēc bakalaura vai profesionālā bakalaura grāda ieguves. Studiju ilgums pilna laika studijās viens–divi gadi. Kopējais pilna laika studiju ilgums vismaz pieci gadi
Studiju pogrammas saīsinātais nosaukumsAkadēmiskā maģistra studiju programma
Tematiskā grupaSocioloģija un kultūras studijas
ISCED kods0314
ISCED nosaukumsSocioloģija un kultūras studijas
Studiju programmas apjoms (KP)80
Iegūstamais grādsSociālo zinātņu maģistra grāds socioloģijā
Iegūstamā kvalifikācija
Studiju veids un formaPilna laika klātiene
Studiju ilgums2 gadi
Valodalatviešu
Licences dati
Licences numurs -
Licences datums
Licences termiņš
Akreditācijas dati
Akreditācijas lapas numursNetiek izsniegta
Akreditācijas datums15.11.2023
Akreditācijas ilgums (gados)6
Akreditācijas termiņš16.11.2029
Studiju programmas rezultāti
Zināšanas.
1. Demonstrē augsti specializētas zināšanas un izpratni par nozīmīgākajām un jaunākajām teorijām socioloģijā, kā arī demonstrē padziļinātas zināšanas un izpratni vienā vai vairākās socioloģijas apakšnozarēs.
2. Demonstrē paplašinātas un padziļinātas zināšanas par sociālo zinātņu pētījumu metodēm, kvantitatīvo un kvalitatīvo pētījumu stratēģijām un jauktu pētījuma metožu dizainiem.
3. Izmanto kritisko domāšanu un zinātnisku pieeju sabiedrības dzīves analīzē un izpētē, tajā skaitā darbojoties dažādu jomu saskarē, kā arī demonstrē dziļu izpratni par būtiskām sociālām problēmām un attīstības izaicinājumiem dažādās sabiedrības dzīves jomās.
Prasmes.
4. Spēj patstāvīgi izmantot socioloģijas teorijas un sociālo zinātņu pētījumu metodes, lai veiktu pētniecisku darbību un radītu jaunas zināšanas, kas apraksta, atklāj un izskaidro norises sabiedrībā.
5. Spēj patstāvīgi identificēt, atlasīt, analizēt un integrēt informāciju no dažādiem laukiem atbilstoši pētījuma mērķiem, profesionālajām interesēm vai darba uzdevumiem sarežģītos vai neprognozējamos apstākļos, kā arī sniedz ieguldījumu būtisku sociālu problēmu risināšanā un ilgtspējīgu pārmaiņu veicināšanā.
6. Spēj rakstiski un mutiski izskaidrot un argumentēti diskutēt par sarežģītiem vai sistēmiskiem socioloģijas teorijas aspektiem, sociālu pētījumu rezultātiem un sabiedrības problēmjautājumiem gan ar speciālistiem, gan ar nespeciālistiem.
7. Spēj patstāvīgi virzīt savu kompetenču pilnveidi un specializāciju socioloģijā un ar to saistītajās jomās, uzņemties atbildību par grupas darba vadību un rezultātiem.
Kompetemces.
8. Spēj patstāvīgi formulēt, kritiski analizēt un risināt sarežģītas sociālas problēmas un zinātniskus jautājumus socioloģijā, radīt jaunas zināšanas un dot ieguldījumu sociālo zinātņu pētījumu metožu attīstībā.
9. Spēj integrēt dažādu jomu zināšanas, ievēro zinātnieka ētikas principus un izprot ētisko atbildību par sociologa profesionālās darbības un socioloģisko pētījumu rezultātu iespējamo ietekmi uz vidi un sabiedrību.
10. Demonstrē dziļu izpratni par būtiskām sabiedrības problēmām un izaicinājumiem un prot iesaistītiet to risināšanā un ilgtspējīgu pārmaiņu veicināšanā.
Dokumenti
DokumentsDokumenta tipsValoda
Expert / Experts joint reportEksperta / Ekspertu kopīgais atzinumsangļu
Self-evaluation reportPašnovērtējuma ziņojumsangļu
Self-evaluation reportPašnovērtējuma ziņojumslatviešu
Studiju programmas vēsture