Pamatdati
Programmas nosaukumsValodu un kultūru studijas
Augstskola/KoledžaLatvijas Universitāte
Studiju virziensValodu un kultūras studijas, dzimtās valodas studijas un valodu programmas
Visi dati
LR izglītības klasifikācijas kods (IKK)51226
EKI/LKI līmenis8
Izglītības programmas veidsDoktora studijas (doktora grāds), īstenojamas pēc maģistra vai profesionālā maģistra grāda ieguves vai kā turpinājums izglītības programmai ar kodu 49. Studiju ilgums pilna laika studijās trīs–četri gadi
Studiju pogrammas saīsinātais nosaukumsDoktora studiju programma
Tematiskā grupaLiteratūra un lingvistika
ISCED kods0232
ISCED nosaukumsLiteratūra un lingvistika
Studiju programmas apjoms (KP)144
Iegūstamais grādsZinātnes doktora grāds zinātnes doktors(-e) (Ph.D.) humanitārajās un mākslas zinātnēs ; Zinātnes doktora grāds zinātnes doktors(-e) (Ph.D.) humanitārajās un mākslas zinātnēs
Iegūstamā kvalifikācija-
Studiju veids un formaPilna laika klātiene
Studiju ilgums3 gadi
Valodalatviešu; angļu
Licences dati
Licences numurs04047-126
Licences datums16.06.2021
Licences termiņš
Akreditācijas dati
Akreditācijas lapas numursNetiek izsniegta
Akreditācijas datums06.12.2023
Akreditācijas ilgums (gados)6
Akreditācijas termiņš07.12.2029
Studiju programmas rezultāti
Zināšanas
1. Izprot zinātnes nozares un apakšnozares klasiskās un mūsdienu teorētiskās nostādnes, metodes un attīstības virzienus.
2. Pārzina konkrētās pētniecības jomas zinātniskās teorijas un atziņas, zinātniskās paradigmas, terminoloģiju, metodoloģiju saskarē ar citām zinātņu nozarēm.
3. Novērtē pētnieka atbildīgo lomu Latvijas sabiedrības attīstībā, valodas politikas, kultūridentitātes un citu sabiedrībā aktuālu problēmu risināšanā.

Prasmes
4. Orientējas teorētiskajā literatūrā, kritiski analizē, izvērtē, spēj izmantot pētījumos mūsdienu metodes, tostarp prot praktiski strādāt ar dažādiem pētniecības nozarei svarīgiem digitālajiem resursiem un digitālajiem rīkiem.
5. Īsteno oriģinālu pētījumu, izstrādā promocijas darbu, risina savas nozares profesionālajā jomā aktuālas problēmas, lieto jaunus kritiskās un radošās domāšanas paņēmienus, par savu pētniecisko darbību spēj komunicēt gan mutiski, gan rakstiski Latvijas un starptautiskajā zinātniskajā, akadēmiskajā vidē un publiskajā telpā.
6. Pastāvīgi paaugstina savu zinātnisko kvalifikāciju un pedagoģiskā darba iemaņas, īstenojot zinātniskus projektus, gūstot starptautiskajiem kritērijiem atbilstošus sasniegumus.

Kompetence
7. Pārvalda humanitāro zinātņu pētniecības metodoloģijas mūsdienu spektru, spēj integrēt iegūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas un prasmes savā zinātniskajā darbībā, ievērojot akadēmiskās ētikas principus.
8. Sniedz ieguldījumu jaunu zināšanu radīšanā un to pārnesē praktiskas ievirzes profesionālu uzdevumu veikšanā literatūrzinātnē, valodniecībā, folkloristikā vai teātra un dramaturģijas pētniecībā, paturot prātā plašāko – kultūrkontekstu.
9. Iesaistās starptautiskas pētniecības apritē, sniedz zinātnisko pienesumu Latvijas, Baltijas un/vai Eiropas zinātnes nozares/apakšnozares attīstībā.
Dokumenti
DokumentsDokumenta tipsValoda
Expert / Experts joint reportEksperta / Ekspertu kopīgais atzinumsangļu
Self-evaluation reportPašnovērtējuma ziņojumsangļu
Self-evaluation reportPašnovērtējuma ziņojumslatviešu
Study program description (25.01.2021)Studiju programmas raksturojumslatviešu
Expert / Experts joint report (04.06.2021)Eksperta / Ekspertu kopīgais atzinumslatviešu
Studiju programmas vēsture